Naši partneri

Lokálne farmičky z Talianska, v oblasti Turín (ITA)

Spolupracujeme s rodinným lokálnymi farmami, ktoré sa nachádza v okolí Turína- Locate Varesino. Farmy zachovávajú tradície svojich predkov, starých rodičov, vďaka čomu sú naše produkty vynikajúce.
Tajomstvo je v kvalite surovín: mäsa. Zameriavajú sa výhradne na dobytok typický pre daný región t.j. Piemontese a Garonaise, ktorý bol vždy základom pre vytvorenie exkluzívnych produktov.  Dbajú na kvalitnú a vyváženú stravu a ich spokojnosť.

 

Hovězí a jehněčí maso z Rudimova

Na ekologické "Farmě Rudimov" chováme již 10 let hovězí dobytek plemene Arbedeen Angus a ovce plemene Romney Marsh. Zvířata spásají louky Bílých Karpat, kterým tak navracejí jejich původní ráz. Neklesající standard našeho dobytka a ovocí je zabezpečen díky šlechtitelské práci, která umožňuje tradiční charakter plemen Aberdeen Angus. Tohle plemeno je určeno k celoročnímu chovu v přirozeních podmínkach za účelem masného zpracování. Cílem chovu je pak zabezpečit zvířatúm také podmínky, ktoré umožní jejich pohodu a zdravý vývoj. Je pro nás dúležité, aby maso z našich zvářat bylo zpracováno s respektem k tradiční surovině, tak aby vynikla jeho přirozená křehkost a chuť. Těchto vlastností masa jsme schopvni dosáhnout díky řízenému zrání, a to po dobu minimálne 21 dní v případe hovězáího a 7 dní u jehněčího. Tento postup umožňuje zpracování masa bez nutnosti přidání aditiv. Věříme, že ve spolupráci s kvalitními kuchaři vynikne výjimečná chuť našeho “masa z lúky”.

Farma Fénix

Sme rodinná farma, ktorá sa zameriava predovšetkým na pasienkový chov hovädzieho dobytka mäsových plemien Galloway a Aberdeen Angus. Okrem hovädzieho dobytka chováme na našej farme v súlade s ekologickými princípami aj zajace, ovce, prasiatka - mangalice a vietnamnské prasiatka.

Na produkciu Galloway hovädzieho mäsa sú nutné len minimálne náklady a mäso je najvyššej kvality. Odborné štúdie preukázali, že Galloway hovädzie mäso má nízky obsah tuku a nasýtených tukov. Mäso sa vyznačuje jemnými svalovými vláknami a vyváženým mramorovaním (intramuskulárne uloženie tuku), a preto je šťavnaté a jemné. Pomerne vysoký podiel výživne fyziologických hodnotných nenasýtených mastných kyselín činí z mäsa plemena galloway zdravú a chutnú potravinu. Hovädzie mäso tohto plemena je tiež bohaté na prospešné Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny, čiže je zdraviu prospešnejšie ako bravčové mäso a rovnako dobré ako kuracie mäso alebo losos.

Ekologická Farma „S čistým svedomím

Chovu mäsových plemien hovädzieho dobytka sa na Farme Turová venujeme od roku 2006. Od roku 2008 je celý chov registrovaný v systéme ekologického poľnohospodárstva, kde je nutné dodržiavať prísne stanovené pravidlá upravené zákonmi a kontrolované inšpekčnými orgánmi.
Naša farma hospodári na vyše 235 hektároch poľnohospodárskej pôdy, ktorá slúži ako krmovinová základňa pre nami chované zvieratá.

Naše zvieratá sú ekologické, sú chované aj porážané v “ekologickom hospodárstve”. Neužívajú žiadne antibiotiká, jedia len krmivo bez pesticídov a umelých hnojív, sú takmer celý rok na paši a nepoznajú stres. Garantujeme vám najvyššiu kvalitu, ktorá ostane zachovaná len vtedy, ak aj vy budete s mäsom narábať správne.